Sanal Onkoloji

Sanal Onkoloji

Biliyor Musun?

Sanal Onkoloji'nin Birçok Hastane İle Anlaşması Var

Kanser tedavisinde tamamlayıcı ve alternatif tıp yöntemleri son yıllarda çok daha fazla dikkat çekmeye başlamıştır. Hastaların hem daha hızlı iyileşmesi hem de tedavi sonrasında hastalığın tekrar nüksetmemesi için gereklidir. Bu konuda hastalara sunulabilecek pek çok alternatif ve tamamlayıcı tedavi yöntemi vardır. Bu yöntemler, çok ilerlemiş ve insan vücudunda kritik olarak ifade edilen noktalarda yer alan kanser hücreleri için uygun değildir. Çünkü bilimsel olarak kanser hücresinin oradan temizlenmesi gerekir.

Kanser Tedavisinde Kullanılan Alternatif Yöntemler Nelerdir?

Kanser tedavisinde alternatif yöntemler olarak daha çok kişinin psikolojik ve duygusal gerginliğinin azaltılması ve rahatlamasına yönelik seçenekler sunulur. Kanser hastalarında, rahatlama ve stres yönetimi, tedavilerin başarılı sonuçlanması noktasında çok etkilidir. Bu amaçla uygulanan alternatif veya da tamamlayıcı tedaviler şöyledir;

  • Meditasyon ve gevşeme teknikleri
  • İbadet edilmesi
  • Zihni farklı bir yöne çekmek için yapılan sanatsal aktiviteler
  • Çeşitli egzersizler
  • Hipnoz yöntemi
  • Psikoterapi yöntemi

Kanser Tedavilerin Kullanılan Tamamlayıcı tedavi Yöntemlerinin Faydaları

Kanser tedavisinde tamamlayıcı yöntemler kullanılması ve hastanın bu süreci daha rahat atlatılmasının sağlanması çok önemlidir. Hastanın bu süreçte özellikle psikolojik durumunun düzeltilmesi gerekir. Uygulanan tamamlayıcı yöntemlerle birlikte de birçok önemli fayda sağlanır. Bu faydalar;

  • Hastalar, tedavi sürecinde kendilerini keşfetme ve stres yönetimini öğrenir. Bu da kanserin gerilemesi hatta tekrar nüksetmesi durumlarının önüne geçer.
  • Kanser tedavilerinde fiziksel ve ruhsal olarak güçlenmenin yolu açılır.
  • Hastalar alternatif yöntemlerle birlikte, zorlu tedavi yöntemleri yerine daha rahat bir tedavi süreci geçirir.
  • Kanserin vücutlarında ve psikolojilerinde yarattığı olumsuz etkilerden sıyrılma şansları olur.

Alternatif ve Tamamlayıcı Tedavi Yöntemleri ile Kanser Tedavisi

Kanser tedavisi için alternatif ve tamamlayıcı tedaviler, hastaların kendi başına karar verip başvuracağı yöntemler değildir. Öncelikle onkoloji uzmanları ile görüşmeleri ve bu tedavilerin kendileri için uygun ve yeterli olduğundan emin olmaları gerekir. Onkoloji uzmanının onayı ve birlikte oluşturulan plan dahilinde ancak bu tedavi yöntemlerine yönelmek mümkündür. Alternatif ve tamamlayıcı tedavi yöntemleri kanser tedavilerin de bu şekilde olumlu sonuçlar doğurabilir. Sizler de kanser sürecinde bu tedavi yöntemlerinden yararlanabilir ve süreci kendiniz için daha olumlu hale getirebilirsiniz.

Share This Article

Related Post

Kanser Tedavisinde Cerrahi Tedavi Yöntemi

Kanser tedavisinde cerrahi tedavi yöntemi en çok terc...

Kanser Tedavisinde Evreleme Yöntemi

Kanserler genelde 4 evre olarak sınıflandırılırlar...

Kanser Tedavisinde Palyatif Tedavi Yöntemi

Kanser tedavisinde palyatif tedavi yöntemi bu zorlu ve...

Leave a Comment

Chati Aç
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?